Kitap Satış Sitesi

Satış Sözleşmesi

 • 18 yaşından küçük kişiler satilikkitap.com dan alışveriş yapamaz.
 • satilikkitap.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard) banka havalesi ve kapıda ödeme yöntemleriyle alışveriş yapılabilir. 7 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, kapıda ödeme siparişlerinde siparişin teyidi amacı ile müşterinin aranarak onayının sağlandığı an, kredi kartı siparişlerinde, müşterinin kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı an ve havale siparişlerinde, sipariş tutarının hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.
 • Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde kargo şirketi siparişinizi adresinize teslim eder ya da siz kargo şubesinden almayı seçmişseniz şubeden gelen bilgiyle siparişinizi kargo şubesinden teslim alırsınız. Kargo şirketi, paket tesliminde siparişinizin toplam tutarını (ürün bedeli, kargo bedeli ve kapıda ödeme ek hizmet bedeli) NAKİT olarak tahsil eder. Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde Kredi Kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Kapıda ödeme seçeneğiyle verilen tüm siparişlerde KAPIDA ÖDEME EK HİZMETİ BEDELİ ödenmesi zorunludur.
 • Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde Yurtiçi Kargo kapıda ödeme ek hizmet bedeli 7,90 TL. olup, bu miktara kargo taşıma bedeli olan 6,90 TL. eklenir. Siparişin adrese teslimi yada şubeden alınmasının herhangi bir ücret farkı yoktur. Müşterilerin Kapıda Ödeme ile verdikleri siparişlerinden, siparişin kargoya verildiği tarih ve saatten itibaren vazgeçmeleri veya kargoyu teslim almamaları durumunda Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli ve Kargo Ücreti toplamını satilikkitap.com hesaplarından birine yatırmakla yükümlüdür.
 • Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde sipariş tutarı 600,00 TL. ve üzerinde ise sipariş tutarının 3/1 (Üçte biri) satilikkitap.com hesaplarından birine havale yapılmalıdır.
 • satilikkitap.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura veya fiş eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitaplarda [%]8, diğer ürünlerde [%]18’dir.
 • Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında tükenmiş olabilir veya fiyatı güncellenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ya da telefon ile bilgi verilip ürün bedeli karşılığı bloke edilir veya fiyat farkı talep edilir. Ürün stoklarda tükenmiş ise, kredi kartı ile yapılan siparişlerde baskısı tükenen ürün bedeli kredi kartınıza iade yapılır, havale ile yapılan siparişlerde, belirtilen banka hesabınıza baskısı tükenen ürün bedeli havale ile iade yapılır, kapıda ödeme siparişlerinde ise baskısı tükenen ürün, sipariş listesinden çıkarılıp siparişteki diğer ürünler gerekli ücret bedeli ile gönderim sağlanır yada tek kitap alınmış ise sipariş iptal edilir. Fiyatı güncellenen ürünlerde, güncel ürün bedeli müşteriye bildirilir ve ücret farkı havale yöntemi ile tahsil edilerek yada iade yapılarak gönderim sağlanır yada fiyat farkı kabul edilmeyen siparişler müşteri talebine göre iptal edilebilir.
 • Faturalanmış siparişler, iptal edilemez. Ancak müşteri kargosunu teslim aldıktan sonra sebebini de belirterek kargo firmasına teslim ederek iade ve iptal işlemini başlatabilir.
 • Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren iki gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya kargo ücretinin müşteri tarafından karşılanması şartı ile ulaştığı tarihinden itibaren malı geri almayı satilikkitap.com taahhüt eder. Yasal olarak düzenlendiği şekli ile, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kopyalanabilen (CD, DVD vb.) ürünler ve iade edildiğinden ticari amaçla satışının gerçekleştirilemeyeceği durumda olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin satilikkitap.com a ulaşmasını takip eden 7-14 iş günü içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilmez.
 • Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vs.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 • Tahsilâtı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse müşteri seçimine göre Yurtiçi Kargo, Aras Kargo, Sürat Kargo, MNG Kargo ve PTT Kargo ile yapılır.
 • Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda siparis@satilikkitap.com a e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca kargo şirketlerinin web sayfalarında bulunan kargo takip ekranlarından da kargonun güncel hareketleri takip edilebilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak siparis@satilikkitap.com a e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. satilikkitap.com, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 • Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.
 • Müşteri, www.satilikkitap.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. www.satilikkitap.com dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun hükümleri uygulanır.